Cornell Dubilier Electronics CD15FD101JO3F
CD15FD101JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD15FD101JO3F
Brief Description
CAP MICA 100PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15FD101JO3F.pdf
Availability of CD15FD101JO3F
QUANTITY
CD15FD101JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15FD101JO3F
Internal Part NumberEIS-CD15FD101JO3F
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15FD101JO3F
Related LinksCD15FD, CD15FD101JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15FD101JO3F Details Description
Related parts for CD15FD101JO3F
CONN RECEPT PIN .015-.022" .125" datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SENS PROX M18 10MM AC2W-NC datasheet.pdf
OSC OCXO 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917 datasheet.pdf
RES 25 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf