Cornell Dubilier Electronics CD15FD121JO3
CD15FD121JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD15FD121JO3
Brief Description
CAP MICA 120PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15FD121JO3.pdf
Availability of CD15FD121JO3
QUANTITY
CD15FD121JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15FD121JO3
Internal Part NumberEIS-CD15FD121JO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15FD121JO3
Related LinksCD15FD, CD15FD121JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15FD121JO3 Details Description
Related parts for CD15FD121JO3
SWITCH REED OCCUPANCY SPST CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 24POS 1MM R/A datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 40POS .12M datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 2W SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf