Cornell Dubilier Electronics CD15FD131GO3
CD15FD131GO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD15FD131GO3
Brief Description
CAP MICA 130PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15FD131GO3.pdf
Availability of CD15FD131GO3
QUANTITY
CD15FD131GO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15FD131GO3
Internal Part NumberEIS-CD15FD131GO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance130pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15FD131GO3
Related LinksCD15FD, CD15FD131GO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15FD131GO3 Details Description
Related parts for CD15FD131GO3
CARDEDGE 50POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 52A SOT-227 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC FIFO SS 4096X36 15NS 128-TQFP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 84MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
41+41 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 145TFLGA datasheet.pdf
DSUB 9 F PCB STR G ZINC datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 60POS STR SMD datasheet.pdf