Cornell Dubilier Electronics CD15FD131JO3F
CD15FD131JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD15FD131JO3F
Brief Description
CAP MICA 130PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15FD131JO3F.pdf
Availability of CD15FD131JO3F
QUANTITY
CD15FD131JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15FD131JO3F
Internal Part NumberEIS-CD15FD131JO3F
PackagingBulk
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15FD131JO3F
Related LinksCD15FD, CD15FD131JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15FD131JO3F Details Description
Related parts for CD15FD131JO3F
CONN TERM BLOCK END 7.62MM 1POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FMALE M12 8POS STR 3M CABLE datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X5R 1210 datasheet.pdf
JUMPER SPADE BARRIER 2CIRCUIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf