Cornell Dubilier Electronics CD15FD181FO3F
CD15FD181FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD15FD181FO3F
Brief Description
CAP MICA 180PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15FD181FO3F.pdf
Availability of CD15FD181FO3F
QUANTITY
CD15FD181FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15FD181FO3F
Internal Part NumberEIS-CD15FD181FO3F
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15FD181FO3F
Related LinksCD15FD, CD15FD181FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15FD181FO3F Details Description
Related parts for CD15FD181FO3F
THERMISTOR NTC 2.8K OHM 1% RAD datasheet.pdf
CABLE GLAND NEMA 4X PG-29 BLACK datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 14-26AWG datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
MF010 HIGH TEMP OXYGEN SENSOR datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf