Cornell Dubilier Electronics CD15FD910JO3
CD15FD910JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD15FD910JO3
Brief Description
CAP MICA 91PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15FD910JO3.pdf
Availability of CD15FD910JO3
QUANTITY
CD15FD910JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15FD910JO3
Internal Part NumberEIS-CD15FD910JO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15FD910JO3
Related LinksCD15FD, CD15FD910JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15FD910JO3 Details Description
Related parts for CD15FD910JO3
IC 8-BIT ADDRESSABLE LATCH20-DIP datasheet.pdf
SWITCH OP NONILLUM ALT RECTANGL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFFER NON-INVERTING 6XSON datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 70A TO262-3-1 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 44POS .178M datasheet.pdf
2MM MINI50 RCPT 4POS OP D GREEN datasheet.pdf
RES 523 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.050 50 POS datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf