Stackpole Electronics Inc. CD18ZT0R00
CD18ZT0R00 picture photo
Mfg. Part Number
CD18ZT0R00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 0.0 OHM 1/8W JUMP AXIAL
Datasheet Download
CD18ZT0R00.pdf
Availability of CD18ZT0R00
QUANTITY
CD18ZT0R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD18ZT0R00
Internal Part NumberEIS-CD18ZT0R00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.0
ToleranceJumper
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD18ZT0R00
Related LinksCD18Z, CD18ZT0R00 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CD18ZT0R00 Details Description
Related parts for CD18ZT0R00
IC CPLD 192MC 10NS 160LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A TO252-3 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 1.38"L X 1.38"W datasheet.pdf
CABLE 40POS 4X14POS 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28.5KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf