Cornell Dubilier Electronics CD19FD181JO3F
CD19FD181JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD19FD181JO3F
Brief Description
CAP MICA 180PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD19FD181JO3F.pdf
Availability of CD19FD181JO3F
QUANTITY
CD19FD181JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD19FD181JO3F
Internal Part NumberEIS-CD19FD181JO3F
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.343" (8.70mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.642" L x 0.189" W (16.30mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD19FD181JO3F
Related LinksCD19FD, CD19FD181JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD19FD181JO3F Details Description
Related parts for CD19FD181JO3F
RES SMD 11.8K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TURQ SPDT HINGE SILV WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 3.5A 40 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 8A D2-PAK datasheet.pdf
CABLE CONVERTER datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 10% 50V RADIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 8 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FEMALE RECEPTACLE 5WAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf