Cornell Dubilier Electronics CD19FD301GO3F
CD19FD301GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD19FD301GO3F
Brief Description
CAP MICA 300PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD19FD301GO3F.pdf
Availability of CD19FD301GO3F
QUANTITY
CD19FD301GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD19FD301GO3F
Internal Part NumberEIS-CD19FD301GO3F
PackagingBulk
Capacitance300pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.343" (8.70mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.642" L x 0.189" W (16.30mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD19FD301GO3F
Related LinksCD19FD, CD19FD301GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD19FD301GO3F Details Description
Related parts for CD19FD301GO3F
CONN HEADER PA 6POS TOP W/BOSS datasheet.pdf
RACK ALUMINUM RELAY 77" X 23" datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
WLAN802.11G FRONT END MODULE T&R datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1W DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf