Bourns Inc. CD214A-T15CALF
CD214A-T15CALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214A-T15CALF
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Datasheet Download
CD214A-T15CALF.pdf
Availability of CD214A-T15CALF
QUANTITY
CD214A-T15CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214A-T15CALF
Internal Part NumberEIS-CD214A-T15CALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)16.4A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214A-T15CALF
Related LinksCD214A-, CD214A-T15CALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214A-T15CALF Details Description
Related parts for CD214A-T15CALF
IC DAC SERIAL +5V 12BIT 14-SOIC datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR GREEN datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 2POS STR datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC 27POS 0.30MM R/A datasheet.pdf