Bourns Inc. CD214A-T43CALF
CD214A-T43CALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214A-T43CALF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC
Datasheet Download
CD214A-T43CALF.pdf
Availability of CD214A-T43CALF
QUANTITY
CD214A-T43CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214A-T43CALF
Internal Part NumberEIS-CD214A-T43CALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
Voltage - Breakdown (Min)47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.7A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214A-T43CALF
Related LinksCD214A-, CD214A-T43CALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214A-T43CALF Details Description
Related parts for CD214A-T43CALF
CONN HEADER 2POS 2.5MM STR GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
POT JOYSTICK 100K OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
IC POE 802.3AT INTERFACE 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.56KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CURVED CLEANER HEAD 261 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MT TH PIN M12 datasheet.pdf