Bourns Inc. CD214B-T28CALF
CD214B-T28CALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214B-T28CALF
Brief Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Datasheet Download
CD214B-T28CALF.pdf
Availability of CD214B-T28CALF
QUANTITY
CD214B-T28CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214B-T28CALF
Internal Part NumberEIS-CD214B-T28CALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)13.2A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageSMB (DO-214AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214B-T28CALF
Related LinksCD214B-, CD214B-T28CALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214B-T28CALF Details Description
Related parts for CD214B-T28CALF
TRIAC ALTERNISTOR 200V 25A TO220 datasheet.pdf
CLIP NANO YELLOW datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC DRVR MOSF/IGBT 30A TO220-5 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
50W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf