Bourns Inc. CD214B-T78CALF
CD214B-T78CALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214B-T78CALF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Datasheet Download
CD214B-T78CALF.pdf
Availability of CD214B-T78CALF
QUANTITY
CD214B-T78CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214B-T78CALF
Internal Part NumberEIS-CD214B-T78CALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.7A
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageSMB (DO-214AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214B-T78CALF
Related LinksCD214B-, CD214B-T78CALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214B-T78CALF Details Description
Related parts for CD214B-T78CALF
SWITCH KNOB ILLUM 3POS SPST BLUE datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DHVQFN datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR RRO 8QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 29POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 13A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 25V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 92A AC/DC datasheet.pdf