Bourns Inc. CD214L-T28CALF
CD214L-T28CALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214L-T28CALF
Brief Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Datasheet Download
CD214L-T28CALF.pdf
Availability of CD214L-T28CALF
QUANTITY
CD214L-T28CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214L-T28CALF
Internal Part NumberEIS-CD214L-T28CALF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)66A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214L-T28CALF
Related LinksCD214L-, CD214L-T28CALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214L-T28CALF Details Description
Related parts for CD214L-T28CALF
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 5MHZ 16SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 8A TO220AC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 196NFBGA datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 1A SOT89 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CAP CER 680PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf