Bourns Inc. CD214L-T90ALF
CD214L-T90ALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214L-T90ALF
Brief Description
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Datasheet Download
CD214L-T90ALF.pdf
Availability of CD214L-T90ALF
QUANTITY
CD214L-T90ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214L-T90ALF
Internal Part NumberEIS-CD214L-T90ALF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)90V
Voltage - Breakdown (Min)100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)20.6A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214L-T90ALF
Related LinksCD214L, CD214L-T90ALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214L-T90ALF Details Description
Related parts for CD214L-T90ALF
IDC CABLE - MPK50K/MC50M/MPK50K datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 2A SOD57 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
HEAD ASS datasheet.pdf
TV 39C 39#16 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf