Cornell Dubilier Electronics CD30FD103FO3F
CD30FD103FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD103FO3F
Brief Description
CAP MICA 10000PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD103FO3F.pdf
Availability of CD30FD103FO3F
QUANTITY
CD30FD103FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD103FO3F
Internal Part NumberEIS-CD30FD103FO3F
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.799" L x 0.339" W (20.30mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max)0.890" (22.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD103FO3F
Related LinksCD30FD, CD30FD103FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD103FO3F Details Description
Related parts for CD30FD103FO3F
IND DELAY LINE 800PS 1 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 141 I/O 208PQFP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 41.66MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
LOAD SW W/CONTROLLED SLEW RATE datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 25A 1000V GBJ datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL .100" GOLD datasheet.pdf