Cornell Dubilier Electronics CD30FD103GO3F
CD30FD103GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD103GO3F
Brief Description
CAP MICA 10000PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD103GO3F.pdf
Availability of CD30FD103GO3F
QUANTITY
CD30FD103GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD103GO3F
Internal Part NumberEIS-CD30FD103GO3F
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.799" L x 0.339" W (20.30mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max)0.890" (22.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD103GO3F
Related LinksCD30FD, CD30FD103GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD103GO3F Details Description
Related parts for CD30FD103GO3F
CAP 1.5F -10% +20% 5V T/H datasheet.pdf
DSUB CABLE - CMM15S/AE15G/CFM15S datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC EMITTER M8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf