Cornell Dubilier Electronics CD30FD223FO3
CD30FD223FO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD223FO3
Brief Description
CAP MICA 0.022UF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD223FO3.pdf
Availability of CD30FD223FO3
QUANTITY
CD30FD223FO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD223FO3
Internal Part NumberEIS-CD30FD223FO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.831" L x 0.461" W (21.10mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max)0.929" (23.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD223FO3
Related LinksCD30FD, CD30FD223FO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD223FO3 Details Description
Related parts for CD30FD223FO3
CONVERTER DC-DC 2.5VIN 3.0A VRT datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC ADC SRL12BIT 5V 75KSPS 16SOIC datasheet.pdf
CA 62.5 OFNR MT-RJ TO SC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
BKWY HEADER 30 SAU 16POS datasheet.pdf
RES 2.46 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CBL RIBN 9COND 0.050 GRAY 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf