Cornell Dubilier Electronics CD30FD223FO3F
CD30FD223FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD223FO3F
Brief Description
CAP MICA 0.022UF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD223FO3F.pdf
Availability of CD30FD223FO3F
QUANTITY
CD30FD223FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD223FO3F
Internal Part NumberEIS-CD30FD223FO3F
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.831" L x 0.461" W (21.10mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max)0.929" (23.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD223FO3F
Related LinksCD30FD, CD30FD223FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD223FO3F Details Description
Related parts for CD30FD223FO3F
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HOUSING 6POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
TERM SPLICE #6AWG datasheet.pdf
THERMAL PAD 2500S20 8X16" 0.040" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf