Cornell Dubilier Electronics CD30FD392GO3
CD30FD392GO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD392GO3
Brief Description
CAP MICA 3900PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD392GO3.pdf
Availability of CD30FD392GO3
QUANTITY
CD30FD392GO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD392GO3
Internal Part NumberEIS-CD30FD392GO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.772" L x 0.260" W (19.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.858" (21.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD392GO3
Related LinksCD30FD, CD30FD392GO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD392GO3 Details Description
Related parts for CD30FD392GO3
TRIAC 600V 8A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 517 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 841FCBGA datasheet.pdf
IC BLUETOOTH READY CTRLR 76VQFN datasheet.pdf
ATTENUATOR 0805 SMD 5 DB datasheet.pdf
508 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 600W datasheet.pdf