Cornell Dubilier Electronics CD30FD822JO3
CD30FD822JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD822JO3
Brief Description
CAP MICA 8200PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD822JO3.pdf
Availability of CD30FD822JO3
QUANTITY
CD30FD822JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD822JO3
Internal Part NumberEIS-CD30FD822JO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.791" L x 0.319" W (20.10mm x 8.10mm)
Height - Seated (Max)0.882" (22.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD822JO3
Related LinksCD30FD, CD30FD822JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD822JO3 Details Description
Related parts for CD30FD822JO3
CHASSIS ALUM NATURAL 12"L X 8"W datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD VOUT 10-MSOP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.83M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC SRAM 256K 32X8 28TSOP datasheet.pdf
MOD DIODE 1600V 100A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 4KV X7R RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 2512 datasheet.pdf