Sumida Corporation CD43NP-100MC
CD43NP-100MC picture photo
Mfg. Part Number
CD43NP-100MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.04A 182 MOHM
Datasheet Download
CD43NP-100MC.pdf
Availability of CD43NP-100MC
QUANTITY
CD43NP-100MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD43NP-100MC
Internal Part NumberEIS-CD43NP-100MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCD43
PackagingDigi-Reel®
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1.04A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)182 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD43NP-100MC
Related LinksCD43NP, CD43NP-100MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD43NP-100MC Details Description
Related parts for CD43NP-100MC
CONN FPC BOTTOM 18POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RACK OPEN ASSEMBLY 26.25" X 84" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079" 6POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf