Sumida Corporation CD43NP-270MC
CD43NP-270MC picture photo
Mfg. Part Number
CD43NP-270MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 620MA 522 MOHM
Datasheet Download
CD43NP-270MC.pdf
Availability of CD43NP-270MC
QUANTITY
CD43NP-270MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD43NP-270MC
Internal Part NumberEIS-CD43NP-270MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCD43
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±20%
Current Rating620mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)522 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD43NP-270MC
Related LinksCD43NP, CD43NP-270MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD43NP-270MC Details Description
Related parts for CD43NP-270MC
IC OPAMP SAMPLE HOLD 16SOIC datasheet.pdf
IC MUX 2:1 3GHZ 3.3V/5V 8-MSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC40S/AE40G/CPC40S datasheet.pdf
TRIAD 01 SERIES DUST CAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED 2DIG 0.56" TH datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 25A datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf