Sumida Corporation CD43NP-2R7MC
CD43NP-2R7MC picture photo
Mfg. Part Number
CD43NP-2R7MC
Brief Description
FIXED IND 2.7UH 2.16A 78.7 MOHM
Datasheet Download
CD43NP-2R7MC.pdf
Availability of CD43NP-2R7MC
QUANTITY
CD43NP-2R7MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD43NP-2R7MC
Internal Part NumberEIS-CD43NP-2R7MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesCD43
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.7µH
Tolerance±20%
Current Rating2.16A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)78.7 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD43NP-2R7MC
Related LinksCD43NP, CD43NP-2R7MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD43NP-2R7MC Details Description
Related parts for CD43NP-2R7MC
CAP CER 240PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE 200A 690V 00BTN/60 AR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 390 OHM 5% 1206 datasheet.pdf
RS-MR 34S-L4 CBL INTERFACE datasheet.pdf
OUTSIDE SERRATED 5.7"L 30LB BLK datasheet.pdf
LCD 10" FOR A13/A10 OLINUXINO datasheet.pdf