Sumida Corporation CD54NP-151KC
CD54NP-151KC picture photo
Mfg. Part Number
CD54NP-151KC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 400MA 1.1 OHM
Datasheet Download
CD54NP-151KC.pdf
Availability of CD54NP-151KC
QUANTITY
CD54NP-151KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD54NP-151KC
Internal Part NumberEIS-CD54NP-151KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCD54
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.191" (4.85mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD54NP-151KC
Related LinksCD54NP, CD54NP-151KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD54NP-151KC Details Description
Related parts for CD54NP-151KC
RACK STEEL 13X21X14.25 BLK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 82A TO-263 datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 8CIRC .250 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
26500 19C 19#16 P TH PLUG LC datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A TO263-5 datasheet.pdf