Sumida Corporation CD54NP-180MC
CD54NP-180MC picture photo
Mfg. Part Number
CD54NP-180MC
Brief Description
FIXED IND 18UH 1.23A 150 MOHM
Datasheet Download
CD54NP-180MC.pdf
Availability of CD54NP-180MC
QUANTITY
CD54NP-180MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD54NP-180MC
Internal Part NumberEIS-CD54NP-180MC
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±20%
Current Rating1.23A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.191" (4.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD54NP-180MC
Related LinksCD54NP, CD54NP-180MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD54NP-180MC Details Description
Related parts for CD54NP-180MC
FIXED IND 6.8NH 250MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
MODEM SOCKET QUAD-BAND GSM 5V datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP-IN 2" NAT NYL datasheet.pdf
250 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
22UF 400V 12,5X25 datasheet.pdf