Cornell Dubilier Electronics CD6ED300JO3
CD6ED300JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD6ED300JO3
Brief Description
CAP MICA 30PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD6ED300JO3.pdf
Availability of CD6ED300JO3
QUANTITY
CD6ED300JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD6ED300JO3
Internal Part NumberEIS-CD6ED300JO3
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.173" (4.40mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.276" L x 0.094" W (7.00mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)0.173" (4.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD6ED300JO3
Related LinksCD6ED, CD6ED300JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD6ED300JO3 Details Description
Related parts for CD6ED300JO3
OSCILLATOR TCXO 16.8MHZ SMD datasheet.pdf
IC CLK ZDB 8OUT 133MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 DIP 72POS datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 40POS 2MM T/H datasheet.pdf
FERRITE EMI SPLIT/SNAP-ON CORE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 19KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf