Cornell Dubilier Electronics CD6ED330JO3
CD6ED330JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD6ED330JO3
Brief Description
CAP MICA 33PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD6ED330JO3.pdf
Availability of CD6ED330JO3
QUANTITY
CD6ED330JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD6ED330JO3
Internal Part NumberEIS-CD6ED330JO3
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.173" (4.40mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.276" L x 0.094" W (7.00mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)0.173" (4.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD6ED330JO3
Related LinksCD6ED, CD6ED330JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD6ED330JO3 Details Description
Related parts for CD6ED330JO3
IDC CABLE - AKP16A/AE16G/AKP16A datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 50VDC 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM DUAL STR 40POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 820PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A TO220AB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.3A 15 MOHM SMD datasheet.pdf