Cornell Dubilier Electronics CD6ED680FO3
CD6ED680FO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD6ED680FO3
Brief Description
CAP MICA 68PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD6ED680FO3.pdf
Availability of CD6ED680FO3
QUANTITY
CD6ED680FO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD6ED680FO3
Internal Part NumberEIS-CD6ED680FO3
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.173" (4.40mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.276" L x 0.094" W (7.00mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)0.173" (4.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD6ED680FO3
Related LinksCD6ED, CD6ED680FO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD6ED680FO3 Details Description
Related parts for CD6ED680FO3
IC SUPERVISOR MPU LP SOT23-8 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 210 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3400K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
BG STSHLD MTL-IN 18''X30'' 100EA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf