Cornell Dubilier Electronics CD6ED750GO3
CD6ED750GO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD6ED750GO3
Brief Description
CAP MICA 75PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD6ED750GO3.pdf
Availability of CD6ED750GO3
QUANTITY
CD6ED750GO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD6ED750GO3
Internal Part NumberEIS-CD6ED750GO3
PackagingBulk
Capacitance75pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.173" (4.40mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.276" L x 0.094" W (7.00mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)0.173" (4.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD6ED750GO3
Related LinksCD6ED, CD6ED750GO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD6ED750GO3 Details Description
Related parts for CD6ED750GO3
CONN SHROUD 20POS DUAL LATCHED datasheet.pdf
SWITCH DIP 10POS SIDE ACT 5V datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SYSTEM BASE W/LIN 32-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 50MA datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 38POS DR LOW P datasheet.pdf
MICRO 100 F 18" RBW JACKS A174 datasheet.pdf