Sumida Corporation CD73NP-221KC
CD73NP-221KC picture photo
Mfg. Part Number
CD73NP-221KC
Brief Description
FIXED IND 220UH 310MA 1.2 OHM
Datasheet Download
CD73NP-221KC.pdf
Availability of CD73NP-221KC
QUANTITY
CD73NP-221KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD73NP-221KC
Internal Part NumberEIS-CD73NP-221KC
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD73NP-221KC
Related LinksCD73NP, CD73NP-221KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD73NP-221KC Details Description
Related parts for CD73NP-221KC
TOOL CRIMP 20-30AWG MICROFIT 3.0 datasheet.pdf
EVAL BOARD SNGL HI-SPEED BUFFER datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1825 datasheet.pdf
CBL ASSY NMALE-MCCARD LMR100 12" datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf