Sumida Corporation CD75NP-121KC
CD75NP-121KC picture photo
Mfg. Part Number
CD75NP-121KC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120UH 660MA 470 MOHM
Datasheet Download
CD75NP-121KC.pdf
Availability of CD75NP-121KC
QUANTITY
CD75NP-121KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD75NP-121KC
Internal Part NumberEIS-CD75NP-121KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCD75
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance120µH
Tolerance±10%
Current Rating660mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)470 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD75NP-121KC
Related LinksCD75NP, CD75NP-121KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD75NP-121KC Details Description
Related parts for CD75NP-121KC
JACK TIP UNINSULATED .080" datasheet.pdf
OPTO SENSOR 5MM LIGHT-ON datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC PWR MEASUREMENT 1PH AC 32SQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 1W DO204AL datasheet.pdf
HD SHRD RA TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
VARISTOR 389V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf