Sumida Corporation CD75NP-330KC
CD75NP-330KC picture photo
Mfg. Part Number
CD75NP-330KC
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.2A 130 MOHM SMD
Datasheet Download
CD75NP-330KC.pdf
Availability of CD75NP-330KC
QUANTITY
CD75NP-330KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD75NP-330KC
Internal Part NumberEIS-CD75NP-330KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating1.2A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD75NP-330KC
Related LinksCD75NP, CD75NP-330KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD75NP-330KC Details Description
Related parts for CD75NP-330KC
KIT CAP .05-.75PF 20 EA 15 VALUE datasheet.pdf
BRAID UNFLUXED GREEN .075"X10' datasheet.pdf
CONN SPRING 30POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
V600 WAND W/0.8M USB CBL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS FLANGE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf