Sumida Corporation CD75NP-331KC
CD75NP-331KC picture photo
Mfg. Part Number
CD75NP-331KC
Brief Description
FIXED IND 330UH 400MA 1.26 OHM
Datasheet Download
CD75NP-331KC.pdf
Availability of CD75NP-331KC
QUANTITY
CD75NP-331KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD75NP-331KC
Internal Part NumberEIS-CD75NP-331KC
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.26 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD75NP-331KC
Related LinksCD75NP, CD75NP-331KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD75NP-331KC Details Description
Related parts for CD75NP-331KC
SWITCH BASIC SPDT 15A 200GF 250V datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 6POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 200MW UMD2 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V C0G 1812 datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BLADE REPLACEMENT FOR CST114-157 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE48 M50 datasheet.pdf
CAP CER 4.2PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf