Sumida Corporation CD75NP-471KC
CD75NP-471KC picture photo
Mfg. Part Number
CD75NP-471KC
Brief Description
FIXED IND 470UH 340MA 1.96 OHM
Datasheet Download
CD75NP-471KC.pdf
Availability of CD75NP-471KC
QUANTITY
CD75NP-471KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD75NP-471KC
Internal Part NumberEIS-CD75NP-471KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±10%
Current Rating340mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.96 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD75NP-471KC
Related LinksCD75NP, CD75NP-471KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD75NP-471KC Details Description
Related parts for CD75NP-471KC
RES 3.3M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC QUAD 12BIT MULTI 28-SOIC datasheet.pdf
STANDARD NYLON CABLE TIES datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 34A TO-3P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
THERMTRANS TAPE VINYL 1.00 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
BULLET ADAP SMP PLG-PLG 5.94MM datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 250 I/O 324CSBGA datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf