Cornell Dubilier Electronics CD7FA681JO3
CD7FA681JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD7FA681JO3
Brief Description
CAP MICA 680PF 5% 100V RADIAL
Datasheet Download
CD7FA681JO3.pdf
Availability of CD7FA681JO3
QUANTITY
CD7FA681JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD7FA681JO3
Internal Part NumberEIS-CD7FA681JO3
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.173" (4.40mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.299" L x 0.134" W (7.60mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.291" (7.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD7FA681JO3
Related LinksCD7FA, CD7FA681JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD7FA681JO3 Details Description
Related parts for CD7FA681JO3
IC LIU T3/E3/STS-1 48LQFP datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
ACCY BRACKET FOR HC RELAYS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMB datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
COUPLING MODULE (GATEWAY) IP20 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 40POS datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf