Murata Electronics North America CDA10.7MG16-C
CDA10.7MG16-C picture photo
Mfg. Part Number
CDA10.7MG16-C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CDA10.7MG16-C.pdf
Availability of CDA10.7MG16-C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDA10.7MG16-C Order Process
Ship out your order
Specifications of CDA10.7MG16-C
Internal Part NumberEIS-CDA10.7MG16-C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CDA10.7MG16-C today.
SeriesCDA10.7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP2
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CDA10.7MG16-C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCDA10., CDA10.7MG16-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CDA10.7MG16-C Details Description
Related parts for CDA10.7MG16-C
CLAMP VINYL-COAT 1.89" L datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
WIREWAY COX CONNECTOR 4X4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
TAB CONT. 6.3 X 0,8 TIN PLATED datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 1206 datasheet.pdf