Comchip Technology CDBA2200-HF
CDBA2200-HF picture photo
Mfg. Part Number
CDBA2200-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 200V 2A DO214AC
Datasheet Download
CDBA2200-HF.pdf
Availability of CDBA2200-HF
QUANTITY
CDBA2200-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CDBA2200-HF
Internal Part NumberEIS-CDBA2200-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io)2A (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 2A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 200V
Capacitance @ Vr, F30pF @ 4V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDBA2200-HF
Related LinksCDBA2, CDBA2200-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CDBA2200-HF Details Description
Related parts for CDBA2200-HF
CONN FFC FPC RCPT 17POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 110 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 5V OUT datasheet.pdf
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 121.109MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP POLY 100UF 20% 2V SMD datasheet.pdf