Comchip Technology CDBC3200-HF
CDBC3200-HF picture photo
Mfg. Part Number
CDBC3200-HF
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 200V 3A DO214AB
Datasheet Download
CDBC3200-HF.pdf
Availability of CDBC3200-HF
QUANTITY
CDBC3200-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CDBC3200-HF
Internal Part NumberEIS-CDBC3200-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io)3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 3A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 200V
Capacitance @ Vr, F250pF @ 4V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB, (SMC)
Operating Temperature - Junction-50°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDBC3200-HF
Related LinksCDBC3, CDBC3200-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CDBC3200-HF Details Description
Related parts for CDBC3200-HF
CAP CER 3PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IND DELAY LINE 700PS 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 20W D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 270MA 1.35 OHM TH datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 0.3A 4SSON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf