Comchip Technology CDBHD1100L-G
CDBHD1100L-G picture photo
Mfg. Part Number
CDBHD1100L-G
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 1A 100V TO-269AA
Datasheet Download
CDBHD1100L-G.pdf
Availability of CDBHD1100L-G
QUANTITY
CDBHD1100L-G Order Process
Ship out your order
Specifications of CDBHD1100L-G
Internal Part NumberEIS-CDBHD1100L-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
Featured ProductLow VF Schottky Bridge Rectifier in TO-269AA (Mini-Dip) package
Schottky Bridges
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSingle Phase, Schottky
Voltage - Peak Reverse (Max)100V
Current - DC Forward (If) (Max)1A
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-269AA, 4-BESOP
Supplier Device PackageMini-Dip (TO-269AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDBHD1100L-G
Related LinksCDBHD1, CDBHD1100L-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
CDBHD1100L-G Details Description
Related parts for CDBHD1100L-G
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 8DFN datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 2% 100V 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 1.5X4 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 2A SOT-89 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf