Comchip Technology CDBHD1100L-G
CDBHD1100L-G picture photo
Mfg. Part Number
CDBHD1100L-G
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 1A 100V TO-269AA
Datasheet Download
CDBHD1100L-G.pdf
Availability of CDBHD1100L-G
QUANTITY
CDBHD1100L-G Order Process
Ship out your order
Specifications of CDBHD1100L-G
Internal Part NumberEIS-CDBHD1100L-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
Featured ProductLow VF Schottky Bridge Rectifier in TO-269AA (Mini-Dip) package
Schottky Bridges
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSingle Phase, Schottky
Voltage - Peak Reverse (Max)100V
Current - DC Forward (If) (Max)1A
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-269AA, 4-BESOP
Supplier Device PackageMini-Dip (TO-269AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDBHD1100L-G
Related LinksCDBHD1, CDBHD1100L-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
CDBHD1100L-G Details Description
Related parts for CDBHD1100L-G
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LMK04033BISQ datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 5.17K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf