Comchip Technology CDBMTS2200-HF
CDBMTS2200-HF picture photo
Mfg. Part Number
CDBMTS2200-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 200V 2A SOD123S
Datasheet Download
CDBMTS2200-HF.pdf
Availability of CDBMTS2200-HF
QUANTITY
CDBMTS2200-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CDBMTS2200-HF
Internal Part NumberEIS-CDBMTS2200-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io)2A (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If920mV @ 2A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 200V
Capacitance @ Vr, F160pF @ 4V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123S
Supplier Device PackageSOD-123S
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDBMTS2200-HF
Related LinksCDBMTS, CDBMTS2200-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CDBMTS2200-HF Details Description
Related parts for CDBMTS2200-HF
MOSFET N-CH 400V 5.5A D2PAK datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC GRAY datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
RES 1.14K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 5.1UH 4.6A 19.6 MOHM datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 49 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SO datasheet.pdf
8397T107 SPACER datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf