Sumida Corporation CDC5D23BNP-330KC
CDC5D23BNP-330KC picture photo
Mfg. Part Number
CDC5D23BNP-330KC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 580MA 378 MOHM
Datasheet Download
CDC5D23BNP-330KC.pdf
Availability of CDC5D23BNP-330KC
QUANTITY
CDC5D23BNP-330KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDC5D23BNP-330KC
Internal Part NumberEIS-CDC5D23BNP-330KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDC5D23B
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating580mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)378 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDC5D23BNP-330KC
Related LinksCDC5D23B, CDC5D23BNP-330KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDC5D23BNP-330KC Details Description
Related parts for CDC5D23BNP-330KC
CONN HOUSING 10POS .100 DUAL ROW datasheet.pdf