Sumida Corporation CDCH10D48/ANP-120KC
CDCH10D48/ANP-120KC picture photo
Mfg. Part Number
CDCH10D48/ANP-120KC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12UH 2.2A 54 MOHM SMD
Datasheet Download
CDCH10D48/ANP-120KC.pdf
Availability of CDCH10D48/ANP-120KC
QUANTITY
CDCH10D48/ANP-120KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDCH10D48/ANP-120KC
Internal Part NumberEIS-CDCH10D48/ANP-120KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDCH10D48/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance12µH
Tolerance±10%
Current Rating2.2A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)54 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDCH10D48/ANP-120KC
Related LinksCDCH10D48, CDCH10D48/ANP-120KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDCH10D48/ANP-120KC Details Description
Related parts for CDCH10D48/ANP-120KC
HEAT SHRINK DIA BLK 3/64" X 4' datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
HDAC64 DR MALE 12 CKT GRAY POL 1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F M28 datasheet.pdf