Sumida Corporation CDEP104NP-2R2MC-88
CDEP104NP-2R2MC-88 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP104NP-2R2MC-88
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 7.3A 11.8 MOHM
Datasheet Download
CDEP104NP-2R2MC-88.pdf
Availability of CDEP104NP-2R2MC-88
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDEP104NP-2R2MC-88 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP104NP-2R2MC-88
Internal Part NumberEIS-CDEP104NP-2R2MC-88
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP104
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating7.3A
Current - Saturation9.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)11.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP104NP-2R2MC-88
Related LinksCDEP104NP, CDEP104NP-2R2MC-88 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP104NP-2R2MC-88 Details Description
Related parts for CDEP104NP-2R2MC-88
OSC VCXO 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 117 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A SOLDER datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 357 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR 1 DB DC 18GHZ datasheet.pdf