Sumida Corporation CDEP105-1R5MC-32
CDEP105-1R5MC-32 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP105-1R5MC-32
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 7.8A 10.5 MOHM
Datasheet Download
CDEP105-1R5MC-32.pdf
Availability of CDEP105-1R5MC-32
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDEP105-1R5MC-32 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP105-1R5MC-32
Internal Part NumberEIS-CDEP105-1R5MC-32
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP105
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating7.8A
Current - Saturation18A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP105-1R5MC-32
Related LinksCDEP105-, CDEP105-1R5MC-32 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP105-1R5MC-32 Details Description
Related parts for CDEP105-1R5MC-32
RES 1.91M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 49 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A 8SO datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 3V datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 14.1MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN USB ADPT F-F datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf