Sumida Corporation CDEP105NP-1R8MC-50
CDEP105NP-1R8MC-50 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP105NP-1R8MC-50
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 9A 7.5 MOHM SMD
Datasheet Download
CDEP105NP-1R8MC-50.pdf
Availability of CDEP105NP-1R8MC-50
QUANTITY
CDEP105NP-1R8MC-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP105NP-1R8MC-50
Internal Part NumberEIS-CDEP105NP-1R8MC-50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP105
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.8µH
Tolerance±20%
Current Rating9A
Current - Saturation13.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP105NP-1R8MC-50
Related LinksCDEP105NP, CDEP105NP-1R8MC-50 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP105NP-1R8MC-50 Details Description
Related parts for CDEP105NP-1R8MC-50
CONN TERM BLOCK SPRNG 17PS 2.5MM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 3.5GHZ 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 1POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 1.67V SOT23-3 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 15A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf