Sumida Corporation CDEP134-2R7MC-H
CDEP134-2R7MC-H picture photo
Mfg. Part Number
CDEP134-2R7MC-H
Brief Description
FIXED IND 2.7UH 8A 10.8 MOHM SMD
Datasheet Download
CDEP134-2R7MC-H.pdf
Availability of CDEP134-2R7MC-H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDEP134-2R7MC-H Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP134-2R7MC-H
Internal Part NumberEIS-CDEP134-2R7MC-H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP134
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance2.7µH
Tolerance±20%
Current Rating8A
Current - Saturation14.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP134-2R7MC-H
Related LinksCDEP134, CDEP134-2R7MC-H Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP134-2R7MC-H Details Description
Related parts for CDEP134-2R7MC-H
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HDR 14POS R/A NO LATCH 10AU datasheet.pdf
SN65LVCP404RGZT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW 5000' datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
A-520-04 RING AVIKRIMP SPM datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ZH2-5.0-0-SP-SM 1=100 METERS datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC datasheet.pdf