Sumida Corporation CDEP145NP-2R2MC-140
CDEP145NP-2R2MC-140 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP145NP-2R2MC-140
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 15A 4.6 MOHM SMD
Datasheet Download
CDEP145NP-2R2MC-140.pdf
Availability of CDEP145NP-2R2MC-140
QUANTITY
CDEP145NP-2R2MC-140 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP145NP-2R2MC-140
Internal Part NumberEIS-CDEP145NP-2R2MC-140
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP145
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating15A
Current - Saturation19.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP145NP-2R2MC-140
Related LinksCDEP145NP, CDEP145NP-2R2MC-140 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP145NP-2R2MC-140 Details Description
Related parts for CDEP145NP-2R2MC-140
RES SMD 100 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12V 50W OUT datasheet.pdf
KIT DESIGN ACCELERATOR ADAPTER datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMB datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FIFO SUPERSYNCII 10NS 80-TQFP datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC R-6 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 50POS datasheet.pdf