Sumida Corporation CDEP147NP-1R1MC-125
CDEP147NP-1R1MC-125 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP147NP-1R1MC-125
Brief Description
FIXED IND 1.1UH 21.5A 1.46 MOHM
Datasheet Download
CDEP147NP-1R1MC-125.pdf
Availability of CDEP147NP-1R1MC-125
QUANTITY
CDEP147NP-1R1MC-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP147NP-1R1MC-125
Internal Part NumberEIS-CDEP147NP-1R1MC-125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package300
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP147
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.1µH
Tolerance±20%
Current Rating21.5A
Current - Saturation26.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.46 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)